Tarbijakaitseamet kutsub ettevõtjaid lastekaupadele ohutusele keskenduvale Suunanäitajale

Print
25. mail toimub ettevõtjaile tarbijakaitseameti ja Eesti kaubandus-tööstuskoja ühine infopäev Suunanäitaja, mis keskendub lastekaupade müügile, ohutusele ja turundusele seatud nõuetele. 
 
Infopäeval „Suunanäitaja – lastekaupade müüginõuded, ohutus ja turundus“ antakse ettevõtjaile ülevaade kehtivatest õigusaktidest ja nõuetest, millega ettevõtjad iga päev kokku puutuvad. 
 
Ettevõtjad saavad vastused küsimustele, millised on üldnõuded toodete ohutusele, millised on mänguasjade, lapsehooldustoodete ja lasterõivaste ohutusele ja märgistusele kehtivad nõuded. Tutvustatakse RAPEX süsteemi, mis aitab ettevõtjail hoiduda ja ära tunda ohtlikke tooteid. Räägitakse toodete testimisest, turult tagasi kutsumisest ja ohtlikest toodetest teavitamisest. 
 
Lisaks räägitakse, mida jälgida lastekaupade müügil e-poes ning mis on 14-päevane taganemisõigus ja pretensiooni esitamise õigus. Tarbijakaitseamet tutvustab ebaausate kauplemisvõtete olemust, millest kauplejatel tuleb hoiduda ning mida jälgida lastele suunatud reklaamides. Selgitatakse ka kaebuste lahendamise võimalusi. 
 
Suunanäitaja päevakavast saab täpsema ülevaate ettekannete sisust. Infopäeva juhib Ando Kiidron, tarbijakaitseameti tarbimiskeskkonna arendustalituse juhataja. 
 
Infopäevale saab registreeruda Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kodulehel kuni 23. maini (k.a.).
 
Osavõtutasu on 25 eurot + käibemaks, mis sisaldab jaotusmaterjale ja toitlustust. Infopäev toimub Tallinnas Eesti kaubandus-tööstuskoja saalis aadressil Toom-Kooli 17.