E-kaubanduse eelised ja puudused I

Foto: erakogust
Mulle väga meeldib, kui mul on ostmisel valikuvõimalus. Vahel meeldib mulle ostelda kaubanduskeskustes, teinekord aga surfata internetis ja otsida parimaid diile. Mis on e-kaubandus ja mis on selle head ja vead?

Usun, et praeguseks on tegelikult päris paljud inimesed kokku puutunud interneti teel asjade ostmisega. Enne kui midagi netist tellida, tuleks kindlasti e-poe tausta uurida. Parim võimalus selleks on küsida tuttavatelt, kas keegi on varem sealt tellinud või siis uurida foorumeid.  Kuigi enamik e-poode on nõus Eestisse pakke saatma, leidub ka neid, kes seda ei tee. Sel juhul tuleb muidugi otsida tellimiseks teine koht.

Interneti teel asju tellida on mugav: saad seda teha oma kodus ja ükskõik, millal soovid, ning tõenäoliselt leiad soovitud kauba e-poest võrreldes tavakauplusega mitu korda soodsama hinnaga. Siiski tuleb arvestada sellega, et kaup ei pruugi olla selline, nagu ootasid (pildid tõesti petavad ära), ning kauba saabumine võib võtta kaua aega või ei pruugi pakk üldse saabudagi. Tuleb mõelda, kuidas endale mugavam on, sest aeg on raha, ja seda otseses tähenduses. Saad valida, kas ostad e-poest soodsa toote ja ootad selle saabumist või lähed poodi ja saad soovitu kohe kätte.

Ma olen tellinud asju erinevatest e-poodidest nii Eestist, Inglismaalt, Ameerikast kui ka Hiinast. Siiani on kõik pakid kenasti kohale jõudnud ja selle üle on mul hea meel. Vahel on küll riided ja jalanõud olnud vale suurusega, aga siis olen need kellelegi edasi müünud või ära andnud. Netis otsin tavaliselt asju, mille saamisega mul ei ole kiire ja mida ma olen nõus ootama, et raha kokku hoida. Tavaliselt ma e-poodides väga suuri oste ei tee, sest olen skeptiline selle suhtes, kas saan ikka kauba kätte ja just sellisena, nagu ootasin.  Ma ei tahaks tegeleda mingisuguse paki tagasisaatmisega, eriti siis, kui see tuleks saata kuskile kaugele, näiteks Aasiasse. Mulle meeldib ostelda nii tavakaupluses kui e-poes.

Triin Gretel T.