E-kaubanduse eelised ja puudused II

Foto: erakogust

Tänapäeva tehnoloogia võimaldab nutiseadmetega teha internetis samu tegevusi mis arvutiga. Seega ükskõik, kus me ka poleks, on meil alati võimalus endale interneti vahendusel midagi uut soetada. Kaupade tellimisel internetist on aga omad eelised ja puudused.

Eeliseks on üldjuhul hind. E-kaupluses müüdav kaup on sageli odavam kui tavapoes, kuna tavapoes kaupa müües on vaja maksta üüri, kommunaalkulusid, müüjatele palka jne. Internetis äri ajades läheb vaja ainult arvutit ja süsteemi, mis muudaks tellimuste vastuvõtmise lihtsaks, et kliendid saaksid oma kauba võimalikult kiirelt kätte. Tavapoest kauba ostmise teeb kulukamaks ka see, et poodi või poodidesse sõit nõuab sageli raha kütuse või bussi jaoks. Küll aga võib vaielda, kumma puhul kulub aega rohkem. Internetist ostes saab eri poodide kodulehtedel käia sekunditega, kuid kauba otsimine ja sellega tutvumine võtab kauem aega. Poes aga saab kaupa ise katsuda, lisandub vaid aeg, mis kulub poodi minemiseks.

Internetist ostes võib puuduseks olla toote kvaliteet, kuna kaup näeb ekraanil välja teistsugune kui tegelikkuses. Toote pilt võib olla väga ilus, kuid see võib olla kõvasti töödeldud. Ka võib toode hoopis praagiks osutuda. Mul on endal selliseid probleeme olnud. Näiteks tellisin Hiinast tol hetkel moes olnud LED-kellasid. Kui need kätte sain ja üle vaatasin, siis avastasin, et üks on katki, teine praak ning umbes viie kella rihmad olid teist värvi kui pildil. Tellisin ka hiljuti Inglismaalt paljudele tuntud lehelt SportsDirect särgi, mis tundus internetis igati uhke, kuid kätte saades nägi särk teistmoodi välja ja selle lõige oli teine.

Kindlasti soovitaksin kõigil enne internetist ostmist hoolikalt läbi mõelda, mida tellida. Äkki oleks siiski targem poodi minna ja näiteks riiete puhul proovida, mitte e-poest praktiliselt pimesi ostma hakata. Kui aga pood on kodust kaugel, ei jää midagi muud üle, ja peab siiski odavamat võimalust kasutama ehk internetist tellima.

Cris K.