Õnnestumised ja ebaõnnestumised reisilReisimisel võib palju asju valesti minna, näiteks võivad reisijad kokku puutuda varastega, kaotada oma vara, jääda haigeks või laevast või lennukist maha, end vigastada. Enamikul juhtudel on reis ebaõnnestunud puhtalt inimeste endi ettevaatamatusest.

Ühes jututoas sain teada juhtumist, kus inimesed oleksid peaaegu rendiautoga kuristikku sõitnud. Kindlasti on nad edaspidi palju ettevaatlikumad. Samuti lugesin ühest väga ebameeldivast seigast, kus ühel naisterahval varastati lennujaamas käekott koos raha, dokumentide ja hetk varem ostetud lennupiletitega. Veel on jäädud merehaigeks või kukutud  ja haiglasse satutud.

Minul on reisil juhtunud nii mõnigi äpardus, aga ka õnnelik õnnetus. Näiteks oleksime pidanud Leedus Kaunases keskpäeval autot parklasse jättes väärtuslikud sülearvuti ja fotokaamera kinni katma või ära peitma, kuid me ei teinud seda. Kui me paari tunni pärast tagasi tulime, siis avastasime, et autosse oli püütud sisse murda. Seekord läks meil veel hästi. Ebaõnnestumistest rääkides varastati minu kotist ükskord Hispaanias tänaval rahvamassis rahakott, mis oli mu sõbranna oma. Imelik oli selle juures see, et üks meesterahvas koputas mulle õlale ning andis mulle mu sõbranna rahakoti. Ma tänasin teda arvates, et ju see oli maha kukkunud. Vaatasin oma kotti ja nägin, et see oli täpselt nii palju lahti, et sealt sai rahakoti välja võtta. Kui me umbes tunni aja pärast poes maksma hakkasime, siis avastasime, et rahakott oli täiesti tühi. See juhtum oli meie mõlema jaoks väga õpetlik, nüüd hoian oma vara hoolikamalt.

Kui inimesed oleksid ettevaatlikumad ja mõtleksid alati paar sammu ette, juhtuks kindlasti palju vähem äpardusi. Kuid tihtipeale pole aega ega tahtmist kõige peale mõelda ning siis võibki üht-teist juhtuda. See on aga paratamatus – muudmoodi ei saakski inimesed õppetunde.

Sigrid H.