E-teenused

E-teenused on kõikvõimalikud teenused ja toimingud elektroonses keskkonnas. Neid võivad pakkuda asutused, ettevõtted, organisatsioonid, üksikisikud.

E-teenused muudavad Sinu elu lihtsamaks: näiteks internetipanka või e-maksuametisse sisse logides saad teha vajalikud toimingud ilma kohale minemata ja järjekorras seismata.

E-teenused võivad olla väga erinevat tüüpi: näiteks ühekordsed infoteenused, portaalid, pikaajalised protsessipõhised dokumentide ja taotluste menetlusteenused, e-demokraatia teenused (hääletamine, valimine jms), iseteeninduskeskkonnad.

Enamasti on Sul e-teenuse kasutamiseks vaja internetti (nt netipank, e-kool, e-maksuamet). On aga ka otseselt internetti mittevajavaid lahendusi, mida saad kasutada näiteks läbi mänguplatvormide, interaktiivse televisiooni.

Eestis on ulatuslik e-teenuste pakkujate võrk. Avalikud e-teenused on Eestis näiteks eKool, riigiportaal, ID-pilet ja riigiasutuste pakutavad e-teenused (nt e-maksuamet). Ettevõtete e-teenuseid pakuvad näiteks pangad, telekommunikatsioonifirmad, eri üldteenuse pakkujad.

Teenuste turvalisemaks kasutamiseks saad paljudesse neist sisse logida ID-kaardi ja Mobiil-IDga.